VERNER A492 Automatický kotel na pelety s regulací, násypkou 700 dm3 a odpopelněním - KOTLÍKOVÁ DOTACE

Kód: HVKKL6021
Neohodnoceno
Značka: VERNER
268 620 Kč 222 000 Kč bez DPH
Na objednávku

Automatický kotel na pelety Verner A492 je určen pro komfortní, úsporné a ekologické vytápění. Velká přednost těchto kotlů je ve velké variabilitě spalování biomasy v různé formě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doprava zdarma se vztahuje na objednávky s platbou předem, kdy kotel odesíláme přímo z centrálního skladu zákazníkovi. Při platbě na dobírku bude účtováno přepravné 1 300 Kč!

 

Na automatický kotel na pelety Verner A492 můžete čerpat z dotací KOTLÍKOVÁ DOTACE. Pomůžeme Vám s vyřízením. Více informací zde.

Automatické kotle na pelety dnes přestavují moderní a komfortní způsob vytápění rodinných domů a dalších objektů. 

S kotly na pelety je pryč pracné přikládání. Vytápění dřevěnými peletami nabízí dokonalý komfort automatického a čistého vytápění. Pryč jsou doby, kdy se uhlí skládalo do sklepa a pak se přenášelo do kotle. Přichází komfort vytápění peletami, kdy kotel nebo kamna na pelety můžete ovládat po internetu. Některé typy peletových kotlů se sami zapálí, sami proroštují a sami odpopelní. Díky tomuto komfortu si můžete například na chalupě dálkově zatopit už hodinu před příjezdem. 

Nový kotel má deskový hořák zcela nové konstrukce, který zajišťuje postupné prohořívání umožňující spalovat i různé formy sypké odpadní biomasy.

Výhody kotle na pelety Verner A492

  • plně automatický provoz včetně zapalování a dávkovaní paliva Vyplňte alternativní text   
  • nízké provozní náklady - vysoká účinnost - 94%
  • spalování dřevěných pelet, průmyslových pelet a agropelet
  • automatické čištění výměníku                                 
  • automatické roštování
  • automatické vynášení popele mimo spalovací prostor kotle
  • moderní řídicí systém s barevnou dotykovou obrazovkou
  • jednotahový výměník tělesa kotle
  • moderní a praktický design

Kotel na pelety byl vyvíjen na poznatcích velmi úspěšných kotlů Verner I. (A25, A50) a II. generace (A251, A501). Kotel je vybaven tělesem s  jedno tahovým výměníkem, automatickým čištěním výměníku spalin, automatickým elektrickým horkovzdušným systémem pro zapalování paliva.

Spalování v peletovém kotli řídí zcela nový moderní řídící systém s intuitivním ovládáním prostřednictvím dotykového displeje, nebo přes síť internetu, z tabletu i mobilu. K peletovému kotli je možné dokoupit a nainstalovat automatické odpopelnění.

Vyplňte alternativní text   Příjem paliva je ze zásobníku s dávkovacím šnekem a provedení zásobníku je dle požadavku. Je možný i příjem z vnějšího zásobníku nebo zásobníku v patře.

Peletový kotel má jednotahý výměník, takže nemá obratové komory, které by bylo nutné čistit. Kotel dále obsahuje automatické čištění výměníku pohyblivými turbolátory.

V současné době je v SZÚ Brno odzkoušen kotel o jmenovitém výkonu 59 kW pod označením VERNER A602. (Do budoucna bude kotel ve výkonové řadě 59 kW, 79 kW a 119 kW a jejich možnost stavět do kaskád o výkonu do 350 kW).

JE KONEC s častým přikládáním, neustálým čištěním a každodenním zatápěním. S plně automatizovaným peletovým kotlem Verner ušetříte nejen čas, ale i peníze.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dotované kotle na pelety
Hmotnost: 650 kg
Výrobce: VERNER
Jmenovitý výkon: 49 kW
Celkový výkon: 15 - 49 kW
Emisní třída: 5
Minimální tah komínu: 22 Pa
Průměr odkouření: Ø 160 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1744x816x1370 mm
Rozsah teploty topné vody: 60 - 80°C
Spotřeba paliva: 3,58 - 10,7 kg/hod.
Typ paliva: Dřevěné pelety, alternativní pelety, kukuřice, obilí
Účinnost spalování: 89,3%
Váha: 640 kg
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: