Atmos

Kotle Atmos

Atmos

Atmos je rodinná česká firma a v současnosti jeden z největších evropských výrobců kotlů na pevná paliva (tuhá paliva)Firma byla založena v Čechách v roce 1935. V počátcích byla výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN. Tento princip je používán u moderních zplynovacích kotlů na dřevo a uhlí.

V roce 1945 firma zahájila vývoj a výrobu kompresorů ATMOS, které vyvážela do celého světa, a to až do znárodnění firmy v roce 1951. Navzdory německé okupaci a komunistické diktatuře se podařilo udržet vývoj kotlů na dřevo, zplynovacích agregátů a kompresorů. V roce 1980 na výstavě Pragotherm představila firma Atmos první zplynovací kotel na dřevo a dřevní odpad.

Do dnešních dnů bylo pod značkou Atmos vyvinuto 90 typů teplovodních kotlů, které se pyšní 15 patenty. Jedním z prvních vyvinutých kotlů byl kotel EKONOMIK, který spatřil světlo světa v roce 1968. V současné době ve firmě pracují dvě generace rodiny Cankařů. Jejich cílem je zajistit evropský trh kvalitními kotli, které šetří životní prostředí a mají nízkou spotřebu energie.

Nejprodávanější kotle společnosti Atmos: