Tepelná čerpadla

Jsme firma zabývající se vytápěním již více než 15 let. Díky našim zkušenostem Vám dokážeme dobře poradit s výběrem tepelného čerpadla. Současně pro vás zajistíme instalaci a ukážeme, jak tepelné čerpadlo obsluhovat. Konzultace i cenová nabídka je u nás zdarma. Pojďte do toho s námi!

Kontaktujte naše specialisty pro cenovou nabídku a návrh Vaší nové kotelny na míru: 777 288 883 , info@centrumvytapeni.cz

Seznamte se s ukázkami našich realizací tepelných čerpadel. Na těchto příkladech realizací si můžete udělat představu o různých možnostech instalace a způsobech využití tepelných čerpadel v rodinných i bytových domech.

Vzorové instalace Tepelných Čerpadel

  1. Novostavba rodinného domu – vytápění, chlazení, ohřev TUV s NIBE F 2120 + VVM 320
  2. Kotlíkové Dotace výměna kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo NIBE F 2120 – 16 + VVM 320
  3. Historický bytový dům v centru Tábora – 2x NIBE F 2120
  4. Hájovna - vytápění a ohřev TUV
  5. Baťovy domy v Sezimově Ústí – vytápění a ohřev TUV
  6. Dvougenerační dům – vytápění

1. Novostavba rodinného domu – vytápění, chlazení, ohřev TUV s NIBE F 2120 + VVM 320

Nově postavený dům v jižních Čechách dle současných standardů zateplení s plastovými okny o vytápěné ploše 150 m2. Tepelná ztráta domu při venkovní teplotě -15°C je 9kw. Topný systém byl navržen převážně pro podlahové vytápění v kombinaci s koupelnovými žebříkovými tělesy a radiátorem v garáži.

Tepelné Čerpadlo NIBE model F2120 – 12 kW s vnitřní systémovou jednotkou VVM 320 a s řídící jednotkou SMO zajišťuje vytápění dle nastavené topné křivky a ohřev TUV pro čtyřčlennou domácnost. Tento systém umožňuje komfortní vytápění domu na průměrnou teplotu 23°C za velmi přijatelné náklady. Systém vzdáleně kontrolujeme přes NIBE UP LINK.


2. Kotlíkové Dotace výměna kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo NIBE F 2120 – 16 + VVM 320

Dvougenerační dům postavený v 80. letech 20. stol. s původními okny bez dodatečného zateplení pláště domu. Původním zdrojem vytápění byl kotel Dakon na uhlí, který jsme nahradili tepelným čerpadlem NIBE model F2120 – 16 kW s vnitřní systémovou jednotkou VVM 320 pro vytápění a ohřev vody. Z programu Kotlíková Dotace byla v rámci této realizace získána dotační částka 127 500 Kč. Původní topný systém zůstal beze změn tj. silnostěnné rozvody v železe o větších dimenzích a litinové radiátory. Teplotní komfort spokojených uživatelů dosahuje teploty 25°C.


3. Historický bytový dům v centru Tábora – 2x NIBE F 2120

Historický bytový dům v centru Tábora blízko Žižkova náměstí byl původně vytápěn elektrickým kotlem s akumulační nádrží, náklady na vytápění byly příliš vysoké. Úsporné a komfortní vytápění a ohřev 250 l TUV jsme docílili instalací 2 venkovními jednotkami NIBE model F2120 - 16 kW s řídící jednotkou SMO 40 se vzdáleným ovládáním NIBE UP LINK. Po 2letém provozu si uživatelé pochvalují zejména úsporu nákladů a tichý provoz 2 jednotek, které v historickém centru nikoho neruší.


4. Hájovna - vytápění a ohřev TUV

Krásná velká hájovna na kraji obory v údolí řeky Lužnice. Vytápění kotlem na dřevo, bylo nahrazeno tepelným čerpadlem NIBE model F2120 – 20 kW s akumulační nádrží 300 a kombinovaným bojlerem. Tichý a úsporný provoz nabízí možnost si nerušeně užívat přírody v okolí.


5. Baťovy domy v Sezimově Ústí – vytápění a ohřev TUV

Několik instalací Tepelných Čerpadel jsme realizovali v letech 2019 a 2018 v Sezimově Ústí, kde jsme v původních baťových domech nahrazovali kotle na tuhá paliva za tepelná čerpadla nejčastěji NIBE F2120 o výkonu 12 nebo 16 kW. Uživatelé oceňují především nízké náklady v podstatě stejné jako když vytápěli uhlím a dále tichý provoz, který je neruší a ani sousedy.


6. Dvougenerační dům – vytápění

Dvougenerační dům po zateplení a výměně oken byl vytápěn původně kotlem na uhlí, po snížení tepelné ztráty jsme instalovali tepelné čerpadlo NIBE F2120 – 16 kW. Teplotního komfortu až 25°C je zde dosaženo za nižší náklady než u původního systému vytápění.