Tepelná čerpadla

Jsme firma zabývající se vytápěním již více než 15 let. Díky našim zkušenostem Vám dokážeme dobře poradit s výběrem tepelného čerpadla. Současně pro vás zajistíme instalaci a ukážeme, jak tepelné čerpadlo obsluhovat. Konzultace i cenová nabídka je u nás zdarma. Pojďte do toho s námi!

Kontaktujte naše specialisty pro cenovou nabídku a návrh Vaší nové kotelny na míru: 777 288 883 , info@centrumvytapeni.cz

Seznamte se s ukázkami našich realizací tepelných čerpadel. Na těchto příkladech realizací si můžete udělat představu o různých možnostech instalace a způsobech využití tepelných čerpadel v rodinných i bytových domech.

Vzorové instalace Tepelných Čerpadel

  1. Novostavba rodinného domu – vytápění, chlazení, ohřev TUV s NIBE F 2120 + VVM 320
  2. Kotlíkové Dotace výměna kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo NIBE F 2120 – 16 + VVM 320
  3. Historický bytový dům v centru Tábora – 2x NIBE F 2120
  4. Hájovna - vytápění a ohřev TUV
  5. Baťovy domy v Sezimově Ústí – vytápění a ohřev TUV
  6. Dvougenerační dům – vytápění

1. Novostavba rodinného domu – vytápění, chlazení, ohřev TUV s NIBE F 2120 + VVM 320

Nově postavený dům v jižních Čechách dle současných standardů zateplení s plastovými okny o vytápěné ploše 150 m2. Tepelná ztráta domu při venkovní teplotě -15°C je 9kw. Topný systém byl navržen převážně pro podlahové vytápění v kombinaci s koupelnovými žebříkovými tělesy a radiátorem v garáži.

Tepelné Čerpadlo NIBE model F2120 – 12 kW s vnitřní systémovou jednotkou VVM 320 a s řídící jednotkou SMO zajišťuje vytápění dle nastavené topné křivky a ohřev TUV pro čtyřčlennou domácnost. Tento systém umožňuje komfortní vytápění domu na průměrnou teplotu 23°C za velmi přijatelné náklady. Systém vzdáleně kontrolujeme přes NIBE UP LINK.


2. Kotlíkové Dotace výměna kotle na tuhá paliva za tepelné čerpadlo NIBE F 2120 – 16 + VVM 320

Dvougenerační dům postavený v 80. letech 20. stol. s původními okny bez dodatečného zateplení pláště domu. Původním zdrojem vytápění byl kotel Dakon na uhlí, který jsme nahradili tepelným čerpadlem NIBE model F2120 – 16 kW s vnitřní systémovou jednotkou VVM 320 pro vytápění a ohřev vody. Z programu Kotlíková Dotace byla v rámci této realizace získána dotační částka 127 500 Kč. Původní topný systém zůstal beze změn tj. silnostěnné rozvody v železe o větších dimenzích a litinové radiátory. Teplotní komfort spokojených uživatelů dosahuje teploty 25°C.


3. Historický bytový dům v centru Tábora – 2x NIBE F 2120

Historický bytový dům v centru Tábora blízko Žižkova náměstí byl původně vytápěn elektrickým kotlem s akumulační nádrží, náklady na vytápění byly příliš vysoké. Úsporné a komfortní vytápění a ohřev 250 l TUV jsme docílili instalací 2 venkovními jednotkami NIBE model F2120 - 16 kW s řídící jednotkou SMO 40 se vzdáleným ovládáním NIBE UP LINK. Po 2letém provozu si uživatelé pochvalují zejména úsporu nákladů a tichý provoz 2 jednotek, které v historickém centru nikoho neruší.


4. Hájovna - vytápění a ohřev TUV

Krásná velká hájovna na kraji obory v údolí řeky Lužnice. Vytápění kotlem na dřevo, bylo nahrazeno tepelným čerpadlem NIBE model F2120 – 20 kW s akumulační nádrží 300 a kombinovaným bojlerem. Tichý a úsporný provoz nabízí možnost si nerušeně užívat přírody v okolí.


5. Baťovy domy v Sezimově Ústí – vytápění a ohřev TUV

Několik instalací Tepelných Čerpadel jsme realizovali v letech 2019 a 2018 v Sezimově Ústí, kde jsme v původních baťových domech nahrazovali kotle na tuhá paliva za tepelná čerpadla nejčastěji NIBE F2120 o výkonu 12 nebo 16 kW. Uživatelé oceňují především nízké náklady v podstatě stejné jako když vytápěli uhlím a dále tichý provoz, který je neruší a ani sousedy.


6. Dvougenerační dům – vytápění

Dvougenerační dům po zateplení a výměně oken byl vytápěn původně kotlem na uhlí, po snížení tepelné ztráty jsme instalovali tepelné čerpadlo NIBE F2120 – 16 kW. Teplotního komfortu až 25°C je zde dosaženo za nižší náklady než u původního systému vytápění.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení