Atmos AC 25 S - Zplynovací kotel KOMBI na černé uhlí a hnědouhelné brikety

Kód: ATMOS-AC-25S
DOPRAVA ZDARMA PŘI PLATBĚ PŘEDEM ZAJIŠŤUJEME REALIZACE NA KLÍČ
1 hodnocení
Značka: ATMOS
56 265 Kč 46 500 Kč bez DPH
Skladem

Zplynovací kotel na hnědouhelné brikety, černé uhlí a dřevo (zátop) tradičního českého výrobce Atmos. Kotel má velký zásobník paliva s dobou hoření až 12 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doprava zdarma se vztahuje na objednávky s platbou předem, kdy kotel odesíláme přímo z centrálního skladu zákazníkovi. Při platbě na dobírku bude účtováno přepravné 2000 Kč!

Zplynovací kotel na černé uhlí je konstruován pro spalování černého uhlí a dřeva na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle.

Těleso kotle je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník.

Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný nerezový otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a snadné odstraňování popela.

V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín. 

Primární a sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu pro dosažení vysoké účinnosti a kvalitního spalování.

Předepsaným palivem je černé uhlí Ořech 1. Jako náhradní palivo můžeme použít kusové dřevo o délce 33 cm, nebo hnědé a černé uhlí , hnědouhelné a dřevěné brikety. 

Výhody zplynovacího kotle Atmos: 

 • Možnost spalovat uhlí a dřevo samostatně nebo dohromady(společně) 
 • Velký zásobník paliva - dlouhá doba hoření 
 • Vysoká účinnost - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu 
 • Ekologické spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 3 
 • Odtahový ventilátor - bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře 
 • Chladící smyčka proti přetopení - bez rizika poškození kotle 
 • Automatické vypnutí kotle po dohoření paliva - spalinový termostat 
 • Pohodlné vybírání popela - velký keramický spalovací prostor pro popel (u dřeva vybíráme jednou za týden u uhlí jednou denně) 
 • Kotel bez trubkovnice - snazší čištění 
 • Malé rozměry a nízká hmotnost 
 • Vysoká kvalita 

Regulace kotlů 

Elektromechanická - regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80-90°C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku.

Nastavení regulátoru výkonu je nutno věnovat zvýšenou pozornost, protože regulátor kromě regulace výkonu plní další důležitou funkci, že zajišťuje kotel proti přetopení. Kotel je dále vybaven regulačním termostatem umístěným na panelu kotle, který ovládá ventilátor dle nastavené výstupní teploty (80-85°C).

Na regulačním termostatu by měla být nastavena teplota o 5°C nižší než na regulátoru tahu FR124. Od roku 2002 jsou kotle navíc vybaveny spalinovým termostatem, který slouží k vypnutí odtahového ventilátoru po dohoření paliva. Kotle pracují na snížený výkon do 70% jmenovitého výkonu i bez ventilátoru. 

Každý kotel je možné dovybavit moderní dotykovou elektronickou regulací ATMOS ACD 03  pro řízení celého topného systému v závislosti na venkovní teplotě, pokojové teplotě a čase. Tato regulace je schopna řídit i samotný kotel s ventilátorem s mnoha dalšími funkcemi.

Předepsaná výbava kotle pro zapojení:

Laddomat 22 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním
Hmotnost: 235 kg
Výrobce: Atmos
Jmenovitý výkon: 20 - 26kW / 15 - 20kW
Celkový výkon: 26 kW
Emisní třída: 5
Konstrukce: Ocelový plech
Typ paliva: Černé uhlí, dřevo
Účinnost spalování: 84%
Váha: 235kg
Vyústění odkouření: Zadní
Záruční doba: 24 měsíců
Rozměry (VxŠxH): 1180x590x770 mm
Průměr odkouření Ø: 152 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: