Úvod Poradna Dotazy ke kamnům na pelety

Dotazy ke kamnům na pelety

 • 25.08.2017

  komín

  Dobrý den, uvažuji o koupi a instalaci peletových kamen s tepl. výměníkem na chatu, kde je vyzděný komín průměr 20 cm. Topilo se kamny na dřevo asi 30 let. Komín je vyčištěný a zkontrolovaný v pořádku. Je potřeba vyvložkovat pro odvod spalin z peletových kamen, nebo se mohou napojit na stávající komín?
  děkuji

  Vážený zákazníku,

  děkuejeme Vám za dotaz. Zda lze peletová kamna napojit na Váš komín musí na místě nejprve posoudit kominík.

  V případě dalších dotazů kontaktujte prosím našeho specialistu pana Janů na tel. 608 023 448 nebo janu@centrumvytapeni.cz.


  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 21.02.2017

  jaká kamna zvolit

  Dotaz na produkt Kalor Alessia 14 idro - peletová kamna s teplovodním výměníkem - SLEVA z kategorie Kamna na pelety

  Dobrý den.

  Mám zájem o vámi nabízená teplovodní peletová kamna KALOR. Potřeboval bych ovšem poradit, který typ by byl pro mne výhodnější. Zda jsou dostatečná KALOR ALESSIA 15, nebo raději zvolit KALOR MARTA 20. Vytápěl by se řadový rodinný dům, po rozsáhlé rekonstrukci(z původního domu zůstala jen jedna stěna. Takže se v podstatě jedná o novostavbu) Celková zastavěná plocha domu je cca 145m2. Obytná(podlahová) plocha pak je cca 105 - 110 m2. Výška stropů je 2,5m. Jako zdroje tepla jsou klasické radiátory. (podlahové vytápění není). Kamna budou umístěny v obývacím pokoji, který je propojený s kuchyní a zaujímají cca 1/3 celé podlahové plochy domu. Tepelné ztráty Vám bohužel nejsem schopen říct. Dům je postaven z ytongu(nosné zdi = tl.45cm) zateplení polystyrenem asi 15 cm.(nejsem si jistý kolik přesně). Z každé strany domu stojí další obývané RD, dilatační spáry mezi domy jsou taktéž zatepleny polystyrenem. Jako další zdroj vytápění bude instalovaný elektrokotel 12(14) KW. Ten by měl sloužit jako záložní zdroj. Krbová kamna by tedy měly být hlavním zdrojem pro vytápění. TUV se připravovat jen elektrikou(v klasickém bojleru bez napojení na kamna)

  Doufám, že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně. :-)

  Pokud budete potřebovat ještě nějaké informace, dejte prosím vědět.

  Předem děkuji za Vaši odpověď.

  S pozdravem Antonín Rozsypal. Mohelnice 78985

  Vážený zákazníku,

  pro váš dům doiporučuji spíše model Kalor Marta 20 s teplovodním výměníkem. Pro větší tepelný komfort a rozsah výkonu. Více v zájemné komunikace na e mailu. Děkujeme za váš dotaz.
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 09.04.2016

  Kalkulace

  Dotaz na produkt Kalor Viola 8 C - Teplovzdušná peletová kamna s rozvodem horkého vzduchu z kategorie Kamna na pelety

  Dobrý den,
  zaujaly nás parametry teplovzdušných kamen Kalor Viola 8. Hledáme vhodné vytápění pro naši chatu, která má cca 110m3 prostoru, který bychom chtěli vytápět a nejsme si jisti, zda jsme zvolili vhodné parametry kamen. U těchto nás zaujala také nižší hlučnost a výkon. Také se neorientujeme v ceně montáže, a proto bychom Vás chtěli požádat o zaslání nezávazné orientační kalkulace za instalaci těchto kamen. Chata je dřevěná a v současnosti je tam krb bez krbové vložky, takže jen ohniště s komínem, na který bychom kamna chtěli napojit. Jsme z Plzeňska. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Jarošová Veronika

  Vážená paní Jarošová,

  k vaší poptávce peletových kamen s teplovzdušným rozvodem Kalor Viola 8. Bychom chtěli upřesnit několik instalačních podmínek tak abychom mohli celou zakázku zprovoznit dle ČSN a EN.

  Spalinová cesta a odkouření kamen - lze připojit pouze do přetlakové spalinové cesty, která musí být zhotovena před spuštěním a připojením peletových kamen. Pokud je záměr připojit peletová kamna do spalinové cesty od otevřené krbové vložky takto prosím nelze. Spol.  Centrum Vytápění.cz vám může zajistit kompletní kominické služby spojené s revizí nebo vyvložkování spalinové cesty.

  Instalace a spuštění peletových kamen kalor Viola 8 - je od 3 000,-Kč a zahrnuje připojení na spalinovou cestu, připojení externí vzduchu ( pokud je součástí před přípravy) prvo zápal, nastavení spalování v závislosti na kvalitě paliva a odtahových pomínkách spalinové cesty, zaškolení obsluhy, potvrzení záručních podmínek a předání zakázky.

  Instalace teplo vzdušných rozvodů - cena je závislá od délky a náročnosti trasy rozvodů. Pro přesnou kalkulaci postačí zaslat nákres, foto nebo popis. Možností je konzultace u vás na místě se servisním technikem.

  Peletová kamna Kalor Viola využití pro chaty a chalupy - je velmi vhodné z hlediska přijatelných pořizovacích nákladů zdroje tepla a celého teplo vzdušného systému vytápění. Výhodou je ovládání kamen přes GSM, WIFI. Takže můžete kamna zapnout na dálku a v objektu již temperovat přes příjezdem.


  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 26.03.2016

  dostupnost

  Dotaz na produkt Kalor Viola 8 C - Teplovzdušná peletová kamna s rozvodem horkého vzduchu z kategorie Kamna na pelety

  Dobrý den,

  máme zájem o tyto kamna - kdy by byla k odběru??

  Děkuji

  Saňová

  Vážený zákazníku,

  peletová kamna Kalor Viola 8 s rozvodem horkého vzduchu jsou k dodání do 10 prac. dnů od potvrzení objednávky. Doprava je zdarma po celé ČR.
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 16.03.2016

  Projekt vytapeni

  Dobry den, shanim projektanta na projekt topeni pro RD ke stavebnimu povoleni. Mame v planu pasivni dum,bungalov,150m2. Vytapeni a ohrev vody peletova krbova vlozka s teplovodnim vymenikem (montegrappa inside black 9kW do vymeniku 600l s elektrodohrevem).Mate prosim nekoho na Vysocine?

  Vážený zákazníku,

  můžeme vám nabídnout projekční kancelář v Táboře, pokud budete instalovat náš výrobek bude mít zvýhodněnou cenu za projekt.
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 14.03.2016

  Jaká kamna do mého domu

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat jaká mám koupit peletová kamna do mého domu, který má přes 200m3.Pokud možno s tydenním progr.,ovládání přes mobil atd.děkuji

  Vážený zákazníku,

  prosím o upřesnění zda máte zájem o teplovodní nebo teplovzdušné vytápění? Dále vás poprosím stručný popis domu tj. izolace atd.

  Děkuji
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 06.03.2016

  krbova kamna

  Dotaz na produkt KALOR GRAZIA 15 Idro - kamna na pelety s výměníkem - NEJLEPŠÍ NABÍDKA! z kategorie Kamna na pelety

  dobry den rada bych se zeptala na krbova kamna s vymenikem peletky.jestli je v cene i instalace dekuji za odpovet

  Vážený zákazníku,

  cena za instalaci není zahrnuta v ceně na www.centrumvytapeni.cz. Obvyklá cena za práci je 4500,-Kč + DPH, pokud je připojení na Topný Sytém u kamen a je připraven vstup spalinové cesty.

  Instalační materiál je potřeby cca 5 000,-Kč + DPH.

  OoOo
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

 • 11.02.2016

  poruchy

  Dotaz na produkt Kalor Alessia 14 idro - peletová kamna s teplovodním výměníkem - SLEVA z kategorie Kamna na pelety

  Dobrý den,
  trochu mě mrazí,když pomyslím,že mi v tuhých mrazech "odejde" něco co je poháněno elektřinou např.šnek,odsávač aj.Co pak s tím ?

  Vážený pane Čízi,

  v případě poruchy vašeho zdroje vytápění vám dokážeme zaručit rychlou a profesionální opravu. Pokud by nastal jakýkoliv problém, okamžitě nám zavolejte a naši servisní technici s vámi domluví nejdřívější datum servisu.


  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu Centra vytápění

 • 02.02.2016

  Kalor Sara 8

  Dobrý den,
  potřeboval bych vědět vzdálenost kamen od okolních předmětů a zdí. Jdou kamna připojit na stávající komín pr. 200 mm výška cca 13 m? Původně připojen kotel 35kW na uhlí.
  Děkuji Pavel Bulíř

  Vážený zákazníku,

  bezpečnostní vzdálenosti od hořlavých předmětů je 1m od krbových kamen. Od nehořlavých materiálů je 0,5m.

  Připojení na stávající komím je vždy nutné konzultovat před připojením s mítním revizním technikem, kominíkem, který komín zná a v minulosti kontroloval. Posouzení zda vložkovat je v jeho kompetenci. Pro bezpečný provoz spalinové cesty na pelety není nutné pře vložkování komínu.

  Funkčnost peletových kamen u takto vysokého komínu je možné regulovat na řídící jednotkou kamen.
  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu


  | 1 | 2 | 3 | 7 |


Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Jsme autorizovaným členem Cechu kamnářů

© 2018, Radek Janů – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky