Kotel nebo kamna?

Otázka:

Dobrý den, máme problém, zda pořídit kamna na pelety s výměníkem nebo zda bude výhodnější kotel. 
Chceme podlahové topení - velikost plochy cca 90m2. Ideální by bylo, abychom mohli společně s topením ohřívat i vodu na mytí místo boileru. Kamna se nám líbí, kotel nám připadá účelovější. 
Můžete nám napsat přibližnou cenu celé sestavy? Budeme uvažovat, že chceme kvalitu za co nejnižší cenu. Asi jako každý. :-) Objem prostoru, který se bude vytápět je cca 235m3.

Odpověď:

Vážený zákazníku,

na tento prostor doporučujeme krbová kamna s teplovodním výměníkem Kalor Alessia 14  popř. jiná krbová kamna v podobném rozsahu výkonu. Záleží na vašem vkusu a designu, naše nabídka je opravdu široká. Hlavní rozdíl mezi kamny a kotlem je kapacita interního zásobníku paliva a výkon do prostoru. Pokud se přikláníte k variantě kamen tj. pohledu na oheň je cena včetně instalace, instalačního materiálu a kamen Alessia 14 cca 70.000Kč. Varianta vytápění automatickým peletovým kotlem např. model Ungaro AQA 15 C s připojením na topný systém, instalační materiál 95.000Kč. Komfort vytápění varianty s automatickým kotlem nabízí až týdenního režimu bez nutnosti obsluhy. Doporučujeme osobní návštěvu na naší vzorkové prodejně v Táboře, kde Vám můžeme jak kamna tak kotel funkčně ukázat. 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu Centrum Vytápění.cz