Topení bez elektřiny

Otázka:

Dobrý den, v popisu výrobku uvádíte: "Ideální varianta pro přechodné období jaro a podzim kdy denní teploty jsou vyšší a není zapotřebí vytápět celý topný systém, můžete využít tepla, které předají kamna do prostoru svým pláštěm." Znamená to tedy, že pokud nechci topit tzv. do vody a využívat pouze teplo, které kamna vyzáří do prostoru, tak se může vypnout výměník? V tom případě lze v kamnech topit i když budou odpojeny od elektřiny?
Děkuji za odpověď.
Luboš Bulan

Odpověď:

Vážený zákazníku,

provoz peletových kamen Kalor Carla 15 idro je vždy závislý na dodávce elektřiny. Kamna jsou vhodná pro vytápění v celé topné sezóně pro období mimo hlavní topnou sezónu je možné snížení požadované teploty na teplovodním výměníku a zvýšení výkonu do prostoru kde jsou kamna instalována. Tímto způsobem vytápění dosáhneme efektivního komfortu ve velmi krátké době. Používání automatických peletových kamen s teplovodním výměníkem je nutné s připojením na topný systém. 

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu Centrum Vytápění.cz 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení