Atmos C 25 ST - Zplynovací kotel na hnědé uhlí KOMBI

Kód: ATMOS-C-25-ST
DOPRAVA ZDARMA PŘI PLATBĚ PŘEDEM ZAJIŠŤUJEME REALIZACE NA KLÍČ
9 hodnocení
Značka: ATMOS
65 247 Kč 53 923,14 Kč bez DPH
Skladem

Zplynovací kotle Atmos C 25 ST jsou konstruovány ke spalování hnědého uhlí a dřeva. Do vyprodání skladových zásob.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doprava zdarma se vztahuje na objednávky s platbou předem, kdy kotel odesíláme přímo z centrálního skladu zákazníkovi. Při platbě na dobírku bude účtováno přepravné 2000 Kč!

Typ Atmos - Kombi - s odtahovým ventilátorem  

Zplynovací kotle - typ Kombi se vyznačují speciálním topeništěm se zadním přívodem předehřátého primárního vzduchu, otočnou roštovou mechaniku s přívodem sekundárního vzduchu. Zplynovací otočný rošt nahrazuje keramickou trysku. Spodní část kotle je osazena keramickým kulovým prostorem.

Kotle Atmos jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle. Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm.

Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chránění otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a snadné odstraňování popela.

V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín. 

Zplynovací kotel nové generace Atmos Kombi přináší nový pohled na spalování uhlí v kombinaci se dřevem. Kombinovaný kotel činí z uhlí palivo, které má budoucnost. Nemáte-li dostatek uhlí, topíte dřevem, nemáte-li dostatek dřeva, topíte uhlím a nebo kombinujete - obě paliva spalujete současně. 

 

Výhody zplynovacích kotlů Atmos:

 • Možnost spalovat kvalitně hnědé uhlí
 • Možnost spalovat uhlí a dřevo dohromady (společně)
 • Velký zásobník paliva - dlouhá doba hoření
 • Vysoká účinnost 81 až 86 % podle typu - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu
 • Ekologicky šetrnější spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 4 ( 3 )
 • Odtahový ventilátor - bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře
 • Chladící smyčka proti přetopení – bez rizika poškození kotle
 • Automatické vypnutí kotle po dohoření paliva – spalinový termostat
 • Pohodlné vybírání popela – velký keramický spalovací prostor pro popel (u dřeva vybíráme jednou za týden u uhlí jednou za den )
 • Kotel bez trubkovnice - snazší čištění (mimo C50S)
 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Vysoká kvalita

Instalace

Kotle Atmos musí být zapojeny s LADDOMATEM 22 nebo termoregulačním ventilem pro docílení minimální teploty vratné vody do kotle 65°C. Výstupní teplota kotle musí být trvale udržována v rozsahu 80-90°C. Všechny kotle jsou dodávány v základním provedení s chladící smyčkou proti přetopení.

Doporučujeme instalovat kotle s akumulačními nádržemi, které nám sníží spotřebu paliva a zvýší komfort vytápění. 

Regulace kotlů 

Elektromechanická - regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80-90°C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku.

Nastavení regulátoru výkonu je nutno věnovat zvýšenou pozornost, protože regulátor kromě regulace výkonu plní další důležitou funkci, že zajišťuje kotel proti přetopení. Kotel je dále vybaven regulačním termostatem umístěným na panelu kotle, který ovládá ventilátor dle nastavené výstupní teploty (80-85°C).

Na regulačním termostatu by měla být nastavena teplota o 5°C nižší než na regulátoru tahu FR124. Od roku 2002 jsou kotle navíc vybaveny spalinovým termostatem, který slouží k vypnutí odtahového ventilátoru po dohoření paliva. Kotle pracují na snížený výkon do 70% jmenovitého výkonu i bez ventilátoru. 

Každý kotel je možné vybavit u zákazníka elektronickou regulací ATMOS ACD 01 pro řízení celého topného sytému v závislosti na venkovní teplotě, pokojové teplotě a čase. Tato regulace je schopna řídit i samotný kotel s ventilátorem s mnoha dalšími funkcemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotle na tuhá paliva
Hmotnost: 379 kg
Výrobce: Atmos
Jmenovitý výkon: 25 kW
Emisní třída: 5
Minimální tah komínu: 23 Pa
Průměr odkouření: 150 mm
Rozměry: (V x Š x H) 1435 x 675 x 758 mm - po demontáži bočních kapot šíře 555 mm
Typ paliva: Hnědé uhlí, Dřevo
Váha: 379 kg
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: