Spartherm Varia 2L-55 / 2R-55 Krbová vložka

Kód: S1060421 S1060422 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: SPARTHERM
85 505 Kč 70 665,29 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele Na dotaz Zvolte variantu
Varianta

Očekáváte-li od svého krbu dlouhou životnost, snadnou regulaci hoření, vysokou účinnost spalování a především nadstandardní kvalitu, pak je pro Vás Spartherm jistě ta správná volba. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očekáváte-li od svého krbu dlouhou životnost, snadnou regulaci hoření, vysokou účinnost spalování a především nadstandardní kvalitu, pak je pro Vás Spartherm jistě ta správná volba.

Krbové vložky Sparthem jsou určené do kachlových kamen i pasivních domů. Spartherm je jedničkou ve výrobě krbových vložek v Německu.

Špičkový design a dlouhá výdrž 

Teplovzdušné krbové vložky Spartherm jsou vyrobené z kvalitní oceli chráněné šamotem moderního vzhledu. Výsledkem tak není jen špičkový design, ale také dlouhá životnost.

Patentovaná SoftClose technologie poskytuje pohodlí a celoživotní potěšení z vaší krbové vložky.

Krbová dvířka: rovná, rohová, třístranná či průhledová v různých rozměrech.

Velký výběr

Nepřeberné množství modelů umožní zabudování do jakéhokoliv typu krbu. V základní nabídce najdete několik desítek různě velkých a různě výkonných krbových vložek s různými typy skel: 

  • rovné prosklení
  • rohové prosklení 
  • zaoblené prosklení 
  • prizmatické prosklení 
  • prosklení do tvaru „U“ 

Navíc specialitou tohoto předního Německého výrobce krbových vložek je výroba atypických modelů přesně dle přání zákazníka.

Další možností je zvolit si z několika typů dvířek. Můžete sáhnout po dvířkách s kovovým rámem, nebo dvířkách, které mají po celé ploše sklo po okrajích potištěné černou barvou. Navíc je možné objednat na přání dvířka z broušené oceli, či dozdobené jinými barevnými kovy.

Externí přívod vzduchu

Všechny krbové vložky Spartherm mají zajištěn přívod vzduchu z exteriéru. Na některé modely je nutno dokoupit redukci pro připojení potrubí s externím vzduchem. Veškeré krbové vložky Spartherm mají průměr přívodu vzduchu 150 mm.

Technika

Všechny krbové vložky jsou v místě spalovací komory vyloženy žáruvzdorným materiálem, který je schopen akumulovat teplo. Tím tento materiál chrání kovový korpus krbové vložky a zároveň vytváří ideální prostředí pro účinné, efektivní a čisté spalování.

Veškerý vzduch pro hoření je přiváděn do vložky prostřednictvím speciální příruby. Nemusíte tak spalovat vzduch z obytných místností, ale do krbu jej můžete přivést z půdy, sklepa, technické místnosti, či z exteriéru.

Tento vzduch pro hoření je regulován pomocí jedné ovládací kličky. Tím je zajištěna naprosto komfortní regulace hoření Vašeho krbu.

V krbových vložkách Spartherm je pod litinovým roštem ukryt prostorný popelník usnadňující údržbu krbu.

Součástí každé krbové vložky je centrální regulace procesu hoření pomocí jednoho ovládacího prvku. Aby byla regulace pro uživatele pohodlnější, tak součástí každé vložky je klička, jež se na ovládací prvek nasazuje.

Speciální krbové vložky pro pasivní domy

V sortimentu naleznete i několik produktů, které jsou v Německu speciálně certifikovány pro použití v pasivním domě. Jsou technicky upraveny tak, aby bylo zcela vyloučeno riziko proniknutí spalin do místnosti.

Efektivní a ekologické spalování

Regulace hoření je vždy jednoduše a efektivně řešená. Důraz je kladen na nejnovější technologie spalování, ale také na optimální využití energie.

Akumulační vystýlka ohniště

Pro správnou funkci krbové vložky a pro zachování čistého hoření je velmi důležitá teplota v topeništi. Díky vloženým šamotům, které se nahřejí, je v krbových vložkách Spartherm vysoká spalovací teplota. Hoření tak vypadá mimořádně krásně a čistě.

Těsnost spalovací komory

Těsná spalovací komora u krbových vložek je dána takzvaným přítlačným systémem dvířek. Ten při otevírání zajistí nejprve odtažení dvířek od fasády, a teprve poté pohyb dvířek nahoru. Tento systém v kombinaci se správným těsněním a robustními dvířky zajistí uživateli dokonalou těsnost a tím i regulovatelnost produktu.

Popelník

V krbových vložkách Spartherm je pod výklopným litinovým roštem ukryt prostorný popelník usnadňující údržbu krbu.

Studená klička

Na krbových vložkách Spartherm lze regulovat hoření pomocí jediného ovládacího prvku. Pro pohodlnější regulaci je součástí každé vložky studená klička, která se nasunuje na ovládací prvek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Teplovzdušné krbové vložky
Výrobce: SPARTHERM
Jmenovitý výkon: 7 kW
Externí přívod vzduchu: Ano
Konstrukce: Ocel
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: 180 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1154x620x428 mm
Rozsah výkonu: 4,9 - 9,1 kW
Typ paliva: Dřevo
Účinnost spalování: 80%
Váha: 340kg
Vyústění odkouření: Horní, zadní
Záruční doba: 5 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: