NIBE F370-R tepelné čerpadlo, nerezový zásobník

Kód: HP066056
Certifikovaný partner NIBE
Neohodnoceno
Značka: NIBE
177 265 Kč –5 %
NIBE F370-R tepelné čerpadlo, nerezový zásobník
177 265 Kč –5 % 168 402 Kč 139 175,21 Kč bez DPH
Skladem

Moderní ventilační tepelné čerpadlo F370 určené k vytápění, ohřevu vody a především pro řízené větrání s rekuperací tepla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Jaké jsou hlavní výhody tepelných čerpadel?

Hlavní výhodou tepelného čerpadla jsou velice nízké provozní náklady. U běžného nového rodinného domu s tepelným čerpadlem vzduch‑voda se mohou roční platby za elektrickou energii pohybovat kolem částky 25.000,- Kč/rok i méně. Téměř polovinu nákladů tvoří vlastní spotřeba domácnosti. U čerpadla typu voda‑voda jsou provozní náklady ještě nižší.

Když uvážíme, že se jedná o bezobslužný způsob vytápění, je tepelné čerpadlo výhodná investice. Tepelné čerpadlo stačí pouze nastavit a funguje samo. Je to nejvhodnější způsob vytápění pro starší osoby, kterým již dělá problém obsluhovat kotel na pevná paliva.

V další řadě se jedná o ekologický způsob vytápění. Tepelné čerpadlo neznečišťuje okolí žádnými zplodinami.

Tepelné čerpadlo NIBE F370

NIBE F370 je kompletní tepelné čerpadlo určené pro vytápění nízkoenergetických rodinných domů. Jde o všestranně využitelné zařízení vybavené inteligentním řídicím systémem.

Instalací tepelného čerpadla NIBE F370 zajistíte kompletně vytápění, ohřev vody a především řízené větrání se zpětným ziskem energie. Řízení je též připraveno pro bivalentní vytápěcí režim v kombinaci s olejovým nebo plynovým kotlem. V tepelném čerpadle je instalováno energeticky úsporné oběhové čerpadlo. Topné těleso instalované z výroby má nastavitelný příkon až 10,25 kW. Vždy je spínané kaskádně ve výkonových stupních.

 • Mimořádně snadná instalace
 • Barevný TFT displej s intuitivním ovládáním
 • Elegantní, nadčasový design
 • GSM dálkové ovládání (s příslušenstvím)
 • Časové programování (vytápění, teplá voda, ventilace)
 • USB port pro aktualizaci softwaru a uložení nastavení
 • Integrovaný nerezový zásobník 170 litrů na přípravu teplé vody
 • Ekologicky nezávadná izolace s minimálními tepelnými ztrátami
 • Snadné čištění filtru, monitor zanesení filtru
 • Nízkoenergetická oběhová čerpadla (třídy A)

V nabídce jsou také jiné typy tepelných čerpadel. Pro více informací volejte na tel.: 608 023 448

 • Záruka 10 let na kompresor v ceně
 • Vhodné pro připojení jak k novým systémům s podlahovým vytápěním, tak ke staršímu vytápění s radiátory
 • Vestavěný ohřívač teplé vody
 • Nástroj pro dálkovou správu NIBE Uplink, abyste získali úplnou kontrolu nad vaším topným systémem. Systém umožňuje i přímé informování servisního technika emailem o stavu tepelného čerpadla

Díky vysoce účinnému kompresoru a dostatečně dimenzovanému okruhu chladiva dosahuje tepelné čerpadlo NIBE F370 vysoké účinnosti.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je řízeno regulátorem, který zajišťuje optimální a bezpečný provoz. Na barevném LCD displeji se zobrazují přehledné informace o aktuálním stavu tepelného čerpadla, jeho době provozu i o všech důležitých teplotách. To znamená, že není nutné používat externí teplotní čidla.

Ovládací displej je identický s tepelnými čerpadly země/vodaNIBE F1145/1245

Uživatelsky jednoduché

Použitím unikátního intuitivního ovládacího panelu, můžete rychle a  jednoduše nastavit a naprogramovat vnitřní klima v domě a naprogramovat dle svých představ a časových intervalů.

Nadčasový design

NIBE celý svůj sortiment tepelných čerpadel a příslušenství vyrábí modulárně tak aby se tepelná čerpadla i zásobníkové ohřívače daly kombinovat a designově ladily.

Neuvěřitelná tichost

Maximálním důrazem na izolaci, jsou tepelná čerpadla NIBE natolik tichá, že se budete chodit přesvědčit, zda jsou v provozu.

Možnosti připojení

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné připojit k nízkoteplotním otopným systémům jako jsou radiátory, konvektory nebo podlahové či stěnové topení.

 • Přímé připojení na nízkoteplotní otopný okruh radiátorů nebo podlahového topení. Teplota na výstupu do otopného systému se automaticky přizpůsobí aktuální venkovní teplotě.
 • Propojení s existujícím olejovým či plynovým kotlem nebo kotlem na dřevo nebo s akumulační nádrží s ohřívačem vody.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné instalovat mnoha různými způsoby. Je třeba vzít v úvahu teplotu v otopném systému, protože horní mezní teplota je u tepelného čerpadla nižší než například u olejového nebo plynového kotle.

Dálková správa Nibe Uplink

Ovládejte a kontrolujte své tepelné čerpadlo pomocí NIBE Uplink přes internet nebo pomocí SMS z mobilního telefonu.

Tepelné čerpadlo NIBE F370 je možné ihned bez dalšího příslušenství připojit k síti internet a  využívat veškerý komfort NIBE Uplink. Kdekoliv a kdykoliv můžete zkontrolovat stav vašeho systému. Dokonce i váš servisní technik může být informován o případném alarmu pomocí e-mailu ihned po jeho vzniku.

Pokud není k dispozici připojení k síti internet je možné instalovat SMS komunikační modul. Po jeho instalaci můžete snižovat či zvyšovat pokojovou teplotu ještě před vaším příchodem domů, aktivovat ohřev extra teplé vody nebo jen zkontrolovat, zda vše funguje tak, jak má.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tepelná čerpadla vzduch-voda
Hmotnost: 205 kg
Výrobce: NIBE
Objem vody: 170 l
Rozměry V x Š x H: 2100x600x615 mm
Váha: 205 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Švédský výrobce NIBE Industrier AB má více než 50letou tradici výroby a prodeje tepelných čerpadel a dalších zdrojů vytápění a zařízení pro ohřev vody. 

NIBE Industrier AB má tři divize:

 • NIBE ENERGY SYSTEMS zásobuje trh výrobky, které zajišťují tepelný komfort domácností i průmyslových objektů. Mezi oblasti užití výrobků divize patří vytápění, ohřev teplé vody a ventilace. Centrála je v Markarydu, kde je rovněž vedení celého koncernu NIBE Industrier AB. Do této divize patří také Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o, největší výrobce ohřívačů vody v ČR včetně divize tepelných čerpadel.
 • NIBE Elements s centrálou v Sösdale (jižní Švédsko), která zásobuje výrobce a uživatele komponenty a systémy pro elektrické vytápění. Tato divize má i dva závody v České republice – Backer Elektro CZ, a.s. a ELTOP Praha, s.r.o.
 • NIBE Stoves dodává na trh krby, krbová a kachlová kamna vyšší třídy. Centrála je v Markarydu (jižní Švédsko).