Lázeňská nerezová tlaková kamna Z100 s teplovodním výměníkem

Kód: ZW100-VYMENIK
Neohodnoceno
30 000 Kč 24 793,39 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Koupelnová kamna Z100 nerez tlaková s teplovodním výměníkem se všemi vývody v zadní části kamen. Výměník je možné využít např. pro solární letní ohřev vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koupelnová kamna Z 100 nerez tlaková s teplovodním výměníkem se všemi vývody v zadní části kamen. Výměník je možné využít např. pro solární letní ohřev vody.

Jedná se inovovaný lety prověřený výrobek, na ohřev vody pro topeniště o průměru 364 mm. Výrobek prodělal podstatné změny. Hlavní změnou oproti původnímu je záměna materiálu válce.

Původní smaltovaný plech byl nahrazen kvalitní nerez ocelí, čímž se neporovnatelně prodlužuje životnost zařízení. Stěna zásobníku je zesílena oproti původnímu provedení a proto lze lázeňská kamna připojit přímo do vodovodního řádu bez nutnosti použít směšovací baterii tak jak tomu bylo u sterého beztlakého modelu.

To dělá z kamen univerzálního pomocníka, který může být instalován a zapojen do nových i stávajících řádů i mimo prostory, kde bude teplá voda ze zásobníku užívána. Stejně tak je ale možné použít kamna přímo v místě a odpadním teplem, kterým válec vyzařuje, tento prostor temperovat. Stejně tak je možné kamna použít se směšovací baterií v případě, že pouze měníte samotný válec namísto starého již nepoužitelného. 

Pro zvýšení bezpečnosti provozu je zásobník lázeňských kamen vybaven bezpečnostními prvky a to pojistným a přetlakovým ventilem, který zásobník chrání před poškozením zvýšeným tlakem vody v zásobníku, ať již dojde k překročení nevhodným zapojení, nebo během ohřevu.

Zásobník je dále vybaven termickým pojistným ventilem, který opět chrání nádobu proti poškození zásobníku a rozvodů příliš horkou vodou při přetopení. Navíc je společně se zásobníkem dodáván i nalepovací teploměr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lázeňská kamna
Hmotnost: 65 kg
Výrobce: ZÁMEČNICTVÍ ZAVADIL
Konstrukce: Tlaková nerez
Minimální tah komínu: 10 Pa
Průměr odkouření: 100 mm
Rozměry: 54 kg
Typ paliva: Suché dřevo
Váha: 65 kg
Vyústění odkouření: Horní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: