ABX Oxford krbová vložka s teplovodním výměníkem 10,5 kW

Kód: ABX OXFORD
Neohodnoceno
Značka: ABX
42 169 Kč 34 850,41 Kč bez DPH
Na objednávku

Krbové vložky s teplovodním výměníkem ABX Oxford 10,5 kW jsou vhodné k obestavění a vytápění středně velkých prostor. Krbové vložky jsou konstruovány převážně pro spalování dřeva a ekobriket prohořívajícím systémem, který zaručuje výborné spalovací podmínky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbové vložky společnosti ABX jsou určeny k přitápění a vytápění obytných a společenských místností. Krbové vložky společnosti ABX jsou určeny pro topení s občasným dohledem.

Místnost, ve které je krbová vložka instalována, musí mít zajištěn dostatečný přívod čerstvého vzduchu, například netěsnostmi oken a dveří. Není-li tomu tak, musí se do místnosti zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu průřezem min. 2 dm2.

Většina krbových vložek má i variantu provedení s teplovodním výměníkem. Některé vložky je možno napojit na teplovzdušný rozvod.

Výhody krbové vložky ABX

  • Krbová vložka určená pro větší prostory chat a chalup
  • Splňuje normu ČSN EN 13229 i s jejími dodatky, také 201/2012 Sb
  • Možnost využití pouze horního vývodu kouřovodu
  • S teplovodním výměníkem

Konstrukce krbové vložky ABX Oxford

Krbové vložky tvoří oceloplechový svařenec. Topeniště vložky je vyloženo grenamatovými cihlami. V přikládacích dvířkách vložky je speciální „sklokeramika“, odolávající vysoké teplotě a teplotním šokům. Sklokeramika je téměř čirá, propouští tepelné záření z topeniště a umožňuje vidět plameny při hoření.

Na dně topeniště je pevný litinový rošt a pod ním popelník. Lak použitý k nástřiku vložky je silikonového typu a odolává vysokým teplotám. 

Krbové vložky společnosti ABX jsou určeny k přitápění a vytápění obytných a společenských místností.

Místnost, ve které je sestava instalována, musí mít zajištěn dostatečný přívod čerstvého vzduchu, například netěsnostmi oken a dveří. Není-li tomu tak, musí se do místnosti zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu průřezem min. 2 dm2.

Nezapomeňte si ke krbové vložce vybrat nezbytný vysavač sazí a popela z naší naší nabídky Lavor Ashleykrbové nářadí, koš na dřevo nebo čistič skla.

Konvekční vytápění

Vložky jsou konstruovány pro spalování dřeva, dřevěných briket (ekobriket) a u některých typů i hnědouhelných briket prohořívajícím systémem, který zaručuje velice dobré spalovací podmínky.

Ohřevu vzduchu v místnosti je dosaženo převážně konvekčním teplem, částečně i teplem sálavým. Tímto systémem je možno i velmi chladné, dlouho nevytápěné místnosti velmi rychle vytopit

Princip konvekčního vytápění spočívá v tom, že vzduch z místnosti vstupuje do vložky nebo mezi vložku a obestavbu ve spodní části a při postupu vzhůru se ohřívá, dále pak proudí otvory, které se nacházejí v horní části vložky zpět do místnosti.

Sálavé teplo je získáváno z povrchových ploch krbové vložky. Největším zdrojem sálavého tepla je prosklený prostor dvířek.

Konvekční vytápění

Ohřevu vzduchu v místnosti je dosaženo převážně konvekčním teplemčástečně i teplem sálavým. Tímto systémem je možno i velmi chladné, dlouho nevytápěné místnosti velmi rychle vytopit.

Princip konvekčního vytápění spočívá v tom, že vzduch z místnosti vstupuje do kamen ve spodní části a při postupu vzhůru se ohřívá v konvekčním prostoru tvořeného dvojitým pláštěm topidla, dále pak proudí otvory, které se nacházejí v horní části kamen opět do místnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbové vložky s teplovodním výměníkem, Krby ABX, Krbové vložky: ABX
Hmotnost: 138 kg
Výrobce: ABX
Jmenovitý výkon: 14,6 kW
Výkon do prostoru: 4,1 kW
Výkon do výměníku: 10,5 kW
Externí přívod vzduchu: Ano
Konstrukce: Ocel
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1330x754x627 mm
Rozsah výkonu: 7,3 - 16,6 kW
Typ paliva: Dřevo, Dřevěné brikety, Štěpky
Účinnost spalování: 85%
Váha: 138 kg
Vytápěný prostor: 146 - 332 m3
Vyústění odkouření: Horní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: