UNGARO CTU A2 24 - Automatický kotel na pelety - VYUŽIJTE DOTACÍ ZELENÁ ÚSPORÁM

Kód: UNGARO-CTU-A2-24
Neohodnoceno
Značka: UNGARO
209 632 Kč –20 %
UNGARO CTU A2 24 - Automatický kotel na pelety - VYUŽIJTE DOTACÍ ZELENÁ ÚSPORÁM
209 632 Kč –20 % 167 706 Kč 138 600 Kč bez DPH
Na dotaz
Ungaro CTU A2 Jmenovitý výkon 6,9 - 22,4kW Značkový výrobce Ungaro 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doprava zdarma se vztahuje na objednávky s platbou předem, kdy kotel odesíláme přímo z centrálního skladu zákazníkovi. Při platbě na dobírku bude účtováno přepravné 1 300 Kč.

Ungaro CTU A2 - Automatický kotel na pelety, biomasu splňuje podmínky pro dotace ZELENÁ ÚSPORÁM. Bližší informace na tel.: 777 288 883.

Moderní automatický kotel na dřevěné pelety Ungaro CTU A je vhodný do novostaveb, rodinných domů, nízko energetických, pasivních domů. Z důvodu ekvitermní  regulace výkonu v závislosti na venkovní teplotě, a teplotě v topném systému. Vysoká účinnost spalování až 96,5% řadí tento výrobek na trhu na první místo vedle konkurence.  

Vybavení automatického kotle Ungaro CTU A:

Klima works

Ekvitermní regulace

výkonu dle venkovní teploty a teploty v topném systému. Venkovní senzor vyhodnotí aktuální venkovní teplotu a automatický sníží nebo zvýší požadovanou teplotu na teplovodním výměníku. Pokud v topné sezoně klesnou venkovní teploty hluboko pod bod mrazu, kotel automaticky zvýší požadovanou teplotu ve výměníku - v topném systému. Uživatel tak nepocítí velké teplotní výkyvy během topné sezony. Úspora paliva tím, že kotel sám reguluje aktuální požadovaný výkon.

Automatic Sistem Inlet Air

Automatická regulace přisávání vzduchu

Patentovaný systém přisávání vzduchu do spalovací komory je velmi důležitý z hlediska efektivity spalování. Regulace probíhá na základě vyhodnocených parametrů získaných ze spalinové cesty a spalin. Systém automaticky reaguje na odtahové podmínky, množství paliva ve spalovacím koši a venkovním tlaku. Tyto parametry vyhodnotí a upraví množství přisávaného vzduchu. Ungaro ve svých laboratořích, kde testuje a vyvíjí  novinky, se zaměřuje na běžné provozní podmínky, proto se liší od jiných výrobců tím, že zdroje tepla UNGARO dosahují předepsaných parametrů i v běžném uživatelském prostředí kde se neustále mění podmínky spalování.

Pulitore Meccanico

Automatické proroštování spalovacího koše

Automatické pro roštování spalovacího koše je důležité z několika důvodů. Pokud se zhorší kvalita pelet a zanáší se přisávací otvory do spalovacího prostoru hrozí vyhasnutí, sníží se účinnost spalování, je nutné téměř před každým startem kontrolovat spalovací koš. To vše vyřeší automatické pročištění spalovacího koše před každým startem a v průběhu hoření.

Abbattitore Ceneri

Deflektor - sběrač spalin

Deflektor - sběrač spalin Ungaro řeší filtraci spalin. V dostatečně velkém sběrači dochází k filtraci jemných částic. Výrobky Ungaro dosahují velmi nízkou hladinu emisí prachu.

Carico pellet automatico

Plnění paliva z externího zásobníku

Komfort vytápění peletami si můžete zvýšit automatickým doplňování pelet z externího zásobníku, který může mít kapacitu na celou topnou sezonu. V interním zásobníku kotle je zabudován senzor, který zaznamená nízkou hladinu pelet a zapne dopravník paliva, který dodá potřebné množství k naplnění interního zásobníku. Externí zásobník může mít mnoho variant - typizované silo z plastu, dřevěných desek, podzemní nádrž atd. Vždy je nutné uchovat pelety v suchu. Externí zásobník je vždy stavěn tak aby  pelety volně zůstávali v nejnižším bodu kde umístěn sací otvor dopravníku. Zásobník je možné vybavit informačním čidlem pro dodavatele paliva, které pošle automaticky objednávku a tím zajistí včasnou dodávku paliva. Běžně tak fungují distribuční společnosti v Itálii, Rakousku a Německu. V České Republice tuto službu nabízí mnoho společností. Podstatné je však cena volně loženého paliva, která je vždy nižší než balení po 15kg. Objednání paliva na celou topnou sezonu v době kdy je palivo na trhu za nejdostupnější cenu z pravidla v letních měsících.

Instalace automatického peletového kotle Ungaro 

Společnost Centrum Vytápění.cz je exkluzivním autorizovaným obchodním zastoupením italského výrobce Ungaro srl (nové okno) v České Republice.

Garantujeme:

  • 100% originál výrobku
  • Distribuční sklad výrobků Ungaro v ČR – min. 100ks skladem
  • Záruční, pozáruční servis
  • Doprava na místo určení zákazníkem po celé ČR
  • Odborné, technické poradenství
  • Profesionální instalace dle ČSN, EN
  • Manuál k obsluze, záruční list, prohlášení o shodě, test výrobku

Doplňkové parametry

Kategorie: Kotle na pelety - Automatické
Výrobce: UNGARO
Celkový výkon: 7,2 - 24,3 kW
Výkon do výměníku: 6,5 - 22kW
Emisní třída: 3 - 5
Expanzní nádoba: Ano
Jmenovitý výkon: 6,9 - 22,4kW
Minimální tah komínu: 12 Pa
Oběhové čerpadlo: Ano
Pojistný ventil: Ano
Průměr odkouření: Ø 100 mm
Rozměry: (VxŠxH) 1500x660x698 mm
Spotřeba energie: 165Watt
Spotřeba paliva: 1,6 - 2,5kg/hod.
Typ paliva: Dřevěné pelety
Účinnost spalování: 92,2 - 95,8kW
Vytápěný prostor: 160 m2
Vyústění odkouření: Horní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: