}

REGULUS KTU 9R2 Solární kolektor

Kód: RGL7342
Neohodnoceno
Značka: REGULUS
24 188 Kč –5 %
REGULUS KTU 9R2 Solární kolektor
24 188 Kč –5 % 22 979 Kč 18 990,91 Kč bez DPH
Skladem

Trubicový vakuový kolektor REGULUS 9R2 určený k vertikální montáži nad střešní krytinu a velkým tvarovaným reflektorem, který koncentruje sluneční záření na absorpční plochu trubic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vakuové sluneční kolektory REGULUS s U trubicí jsou určeny pro ohřev teplé vody pro domácnost, přitápění a ohřev bazénu z energie slunečního záření.

Sluneční záření prochází skleněnou vakuovou trubicí opatřenou absorpční vrstvou nanesenou na vnější straně vnitřní trubice. Z té se teplo předává přes hliníkový tvarovaný plech do měděné U trubice, kterou protéká teplonosná kapalina a sběračem se odvádí. Trubice včetně rozdělovače a sběrače jsou uloženy v izolované nerezové skříni na hliníkových profilech. Kolektory jsou určeny pro celoroční provoz, a proto pracují v odděleném primárním okruhu naplněném nermznoucí teplonosnou kapalinou. Kolektory nejsou určeny k přímému ohřevu vody.

Umístění

Kolektor se umisťuje ve venkovním prostředí. Ideální je orientace zasklené absorpční plochy na jih, s odchylkami do 45°(JZ nebo JV). Pro celoroční provoz je optimální sklon kolektoru 40°- 50°, pro letní provoz je lepší menší sklon (30°). Kolektor může být umístěn i svisle (sklon 90°, např. na fasádu), což je optimální pro zimní provoz. Sklon nesmí být menší než 20°. Umístění kolektorů na střeše se doporučuje blízko jejího hřebene z důvodu jejich zatížení sněhem v zimě.

Počty podpěr uvedených v montážních sadách pro upevnění a připojení kolektorů Regulus jsou dimenzovány pro následující zatížení:

  • max. přípustné zatížení tlakem působeným větrem a sněhem ≤ 1,8 kN/m2
  • max. přípustné zatížení větrem - podtlak ≤ 1,0 kN/m2

Graf okamžitého výkonu kolektoru při osvitu 1000 W/m2

Doplňkové parametry

Kategorie: SOLÁRNÍ SYSTÉMY
Výrobce: REGULUS
Hmotnost: 44 kg
Rozměry: (VxŠxH) 1970x1350x141 mm
Topný výkon: 1,5 kW

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: