Jotul F 118 BP černý lak Litinová kamna

Kód: 30023117
Neohodnoceno
Značka: JOTUL
43 990 Kč –5 %
Jotul F 118 BP černý lak Litinová kamna
43 990 Kč –5 % 41 700 Kč 34 462,81 Kč bez DPH
Na dotaz

Krbová litinová kamna Jotul F 118 vychází z bohaté skandinávské tradice a už 160 let vyrábí kvalitní a krásné rukodělné výrobky, které vydrží po několik generací.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamna Jotul F 118 představují nestárnoucí klasiku, kterou jsme modernizovali zabudováním technologie čistého spalování.

Původní design pochází z konce 30. let 20. století, mj. od slavného norského sochaře Ornulfa Basta. Tento model má hlubokou spalovací komoru, která pojme polena dlouhá až 60 cm a umožňuje výjimečně dlouhou dobu hoření. Kamna jsou vybavena praktickou plotýnkou, zapuštěnou do horní desky.

Na přední desce kamen je vylisovaná starobylá norská modlitba k ohni, která měla za úkol chránit oheň před vyhasnutím a obydlí před zlými mocnostmi. Předkové dnešních Skandinávců ji tradovali pravděpodobně po několik set let. Věřili, že oheň je nejsilnější zbraní v boji s temnými silami. Lidé se často (ale mylně) domnívají, že se jedná o úryvek ze staroseverských Výroků Vysokého (tzv. Hávamál).

Výhody krbových litinových kamen Jotul F 118 CB

  • Dvoustupňové spalování (CB) 
  • Nadčasový design ze 30. let
  • Praktická plotýnka na horní desce kamen 
  • Jednoduchá instalace s horním, zadním nebo bočním vývodem
  • Kvalitní norská litina 
  • Neobyčejně dlouhá doba hoření 
  • Délka polen až 60 cm

CB Systém - dvoustupňové spalování 

Po roztopení v krbových kamnech Jotul a vytopení prostoru na optimální teplotu, je třeba začít uzavírat regulační páčku přívodu sekundárního vzduchu, tím se sníží komínový tah a kamna se uvedou do úsporného režimu, tzn., že kamna temperují v rozmezí minimálního a nominálního výkonu. V této chvíli se samovolně začne do spalovací komory přisávat vzduchu, který okysličí škodlivé částice a tím dojde ke zplynování. Topeniště začne z 30 – 40% temperovat, díky energii získané zplynováním a vy tak ušetříte 30 až 40% paliva a navíc do ovzduší odchází minimum škodlivých zplodin

Záruka 10 let na vnější plášť

Cílem výrobce Jotul je dodávat jen ty nejlepší výrobky, a proto si dělají vše sami přímo v Norsku - ručně a z kvalitních materiálů. Díky výjimečné životnosti kamen a krbových vložek Jotul si můžou dovolit nejdelší záruku na trhu. Poskytují standardní záruku 24 měsíců, kterou si zdarma můžete prodloužit, pokud si pořídíte produkt přes autorizované prodejce, mezi které patří i naše společnost Centrum Vytápění.cz.

Litina prověřená generacemi 

Jotul si vybral litinu kvůli její odolnosti a dlouhé trvanlivosti. Kamna a krby od Jotulu vypadají a fungují skvěle i po dlouholetém používání, panty a zavírací mechanismus chodí stále jako na drátku a výrobky se nedeformují. 

Opakovaně oceněný, nadčasový design

Výrobky Jotul mají funkční, nadčasový design. Jsou inovativní a nepodléhají krátkodobým trendům. Výrobci jsou přesvědčeni, že forma by měla být propojena s funkcí a že dobrý výrobek musí umět nabídnout více než příjemný vzhled. 

Čisté teplo z Norska 

O Norsku je všeobecně známo, že svědomitě pečuje o přírodu a životní prostředí. Totéž platí i pro Jotul. Neustále se snaží vylepšovat využití paliva a optimalizovat účinnost výrobků. Prospívá to nejen životnímu prostředí ale také vaší peněžence.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna litinová
Hmotnost: 145 kg
Výrobce: JOTUL
Celkový výkon: 11 kW
Jmenovitý výkon: 7 kW
Konstrukce: Litina
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: Ø 125/150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 785x361x841 mm
Typ paliva: Dřevo (60 cm)
Účinnost spalování: 73%
Váha: 145 kg
Varná plocha: Ano
Vytápěný prostor: 240 m3
Vyústění odkouření: Horní, Zadní, Boční
Záruční doba: 10 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: