ABX Rhodos ocelová deska - sporák na tuhá paliva bez trouby

Kód: 2667
Neohodnoceno
Značka: ABX
13 725,90 Kč 11 343,72 Kč bez DPH
Skladem

Kuchyňský sporák ABX bez trouby s ocelovou plotnou je určený do chalup nebo chat na vaření a vytápění prostor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kuchyňský sporák na dřevo ABX je určený do chalup a chat k vaření a vytápění prostor.

Vyplňte alternativní text 

Sporáky ABX jsou navrženy pro topení palivovým dřevem, dřevními briketami (ekobriketami). Vlhkost spalovaného dřeva má být nižší než 18 %. Získá ji dřevo skladované alespoň 2 roky ve větraném přístřešku. Při topení briketami je nutno brikety skladovat v suchém prostředí, jinak se vlhkem znehodnotí a rozpadnou. V případě topení dřevem „mokrým“ sporák ztrácí minimálně 20 % na výkonu. Roste spotřeba paliva a vzniká nebezpečí „dehtování“ sporáku. Dehet navíc silně znečišťuje sklo.

Sporák na dřevo tvoří oceloplechový svařenec. Topeniště sporáku je vyloženo vermikulitovými či šamotovými deskami, případně je celý vyložen pouze vermikulitem.  Na dně topeniště sporáku na dřevo je pevný litinový rošt a pod ním popelník.

Vyplňte alternativní text 

Konstrukce sporáku je jednoplášťová nebo dvouplášťová. Dle konstrukce sporáku je do spalovacího prostoru přiváděn primární vzduch a sekundární vzduch (viz technický list). Primární vzduch se přivádí pod rošt. Sekundární vzduch je přiváděn do spalovacího prostoru. Sekundární vzduch slouží k regulaci výkonu sporáku. Sporáky na dřevo ABX jsou opláštěny lakovaným plechem. Lak použitý k nástřiku odolává vysokým teplotám. Horní deska u sporáků s označením „C“ je celistvá ze sklokeramiky a s označením „L“ z litiny.

Uživatel se může rozhodnout zda připojí sporák do komína prostřednictvím horního nebo zadního vývodu (pokud to daný sporák umožňuje). Horní deska sporáku je osazena dvěma litinovými plotýnkami o průměru 210 mm, na kterých je možné v nádobách ohřívat (vařit) potraviny. V případě připojení sporáku do komína zadním kouřovodem je nutné horní kouřovod zaslepit litinovou plotýnkou a možné rovněž ji využít k vaření. V případě sporáku s troubou je možné v troubě ohřívat potraviny, případně péci či jinak tepelně upravovat potraviny v nádobách, za předpokladu plného výkonu sporáku.

Varianta sporáku LEVÝ/PRAVÝ se určuje podle vývodu kouřovodu z čelního pohledu.

Splňuje evropské normy ČSN EN 12815.

 

Možnost využití zadního vývodu pro kouřovod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Hmotnost: 125 kg
Výrobce: ABX
Celkový výkon: 2,5 - 7 kW
Externí přívod vzduchu: Ne
Jmenovitý výkon: 5 kW
Konstrukce: Ocel
Průměr odkouření: Ø 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 817x693x485 mm
Spotřeba paliva: 1,5 kg/hod.
Typ paliva: Dřevěné brikety, Dřevo
Účinnost spalování: 80,5 %
Váha: 80 kg
Vytápěný prostor: 50 - 140 m3
Vyústění odkouření: Zadní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: