ABX Lahti keramika - krbová kamna

Kód: 2575
Neohodnoceno
Značka: ABX
17 620 Kč 14 561,98 Kč bez DPH
Na dotaz

Využijte mimořádných výstavních slev na kamna značky ABX! 

Krbová kamna ABX Lahti jsou konstruována převážně pro spalování dřeva a ekobriket prohořívajícím systémem, který zaručuje velice dobré spalovací podmínky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbová kamna společnosti ABX jsou určena k přitápění a vytápění obytných a společenských místností.

Krbová kamna společnosti ABX jsou určena pro topení s občasným dohledem. Místnost, ve které jsou krbová kamna instalována, musí mít zajištěn dostatečný přívod čerstvého vzduchu, například netěsnostmi oken a dveří. Není-li tomu tak, musí se do místnosti zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu průřezem min. 2 dm2.

Krbová kamna jsou konstruována pro spalování dřeva, ekobriket a u některých typů i hnědouhelných briket prohořívajícím systémem, který zaručuje velice dobré spalovací podmínky.

Výhody krbových kamen ABX Lahti

  • Krbová kamna jsou jednodušší konstrukce, určená do rohu místnosti s velkým sklem, díky kterému umožňuje průhled na plameny a vytváří v místnosti romantickou atmosféru
  • Možnost zapojení pouze horního vývodu

Nezapomeňte si ke krbovým kamnům vybrat nezbytný vysavač sazí a popela z naší naší nabídky Lavor Ashley,  krbové nářadí, koš na dřevo nebo čistič skla.

Konvekční vytápění

Ohřevu vzduchu v místnosti je dosaženo převážně konvekčním teplem,částečně i teplem sálavým. Tímto systémem je možno i velmi chladné, dlouho nevytápěné místnosti velmi rychle vytopit.

Princip konvekčního vytápění spočívá v tom, že vzduch z místnosti vstupuje do krbových kamen ve spodní části a při postupu vzhůru se ohřívá v konvekčním prostoru tvořeného dvojitým pláštěm topidla, dále pak proudí otvory, které se nacházejí v horní části krbových kamen opět do místnosti.


Konvenční teplo též vzniká i mezi vložkou její obestavbou. Sálavé teplo je získáváno z povrchových ploch krbových kamen (ocelový svařenec, obložení krbových kamen). Největším zdrojem sálavého tepla je prosklený prostor dvířek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Teplovzdušná kamna
Hmotnost: 143 kg
Výrobce: ABX
Jmenovitý výkon: 8 kW
Konstrukce: Ocel
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: 150 mm
Regulovatelný výkon: 4 - 10 kW
Rozměry: (VxŠxH) 1170x845x570 mm
Spotřeba paliva: 2,5 kg/hod.
Typ paliva: Dřevo (40 cm)
Účinnost spalování: 77,3 %
Váha: 143 kg
Vytápěný prostor: 80 - 200 m3
Vyústění odkouření: Horní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: