ABX Kuchyňský sporák na tuhá paliva se sklokeram. deskou s troubou 3021 C

Kód: ABX KUCHYNSKY SPORAK SE SKLOKERAM. DESKOU S TROUBOU 3021 C
Neohodnoceno
Značka: ABX
18 412,20 Kč 15 216,69 Kč bez DPH
Skladem

Kuchyňský sporák ABX s toubou a sklokeramickou deskou určený do chalup nebo chat na vaření, pečení a vytápění prostor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kachlový sporák velký ABX je určený na chalupu a chatu. Umožňuje vaření i pečení.

Kachlový sporák, který zcela nezaměnitelným způsobem doplňuje design české kuchyně.

Splňují evropské normy ČSN EN 12815.

Možnost pouze horního vývodu pro kouřovod.

Vyplňte alternativní text 

Sporáky jsou navrženy pro topení palivovým dřevem, dřevními briketami (ekobriketami) nebo v některých případech i hnědouhelnými briketami (viz. TL). Vlhkost spalovaného dřeva má být nižší než 18 %. Získá ji dřevo skladované alespoň 2 roky ve větraném přístřešku. Při topení briketami je nutno brikety skladovat v suchém prostředí, jinak se vlhkem znehodnotí a rozpadnou. V případě topení dřevem „mokrým“ sporák ztrácí minimálně 20 % na výkonu. Roste spotřeba paliva a vzniká nebezpečí „dehtování“ sporáku. Dehet navíc silně znečišťuje sklo.

Sporák na dřevo tvoří oceloplechový svařenec. Topeniště sporáku je vyloženo vermikulitovými či šamotovými deskami, případně je celý vyložen pouze vermikulitem. V přikládacích dvířkách sporáku na dřevo je speciální „sklokeramika“, odolávající vysoké teplotě a teplotním šokům. Sklokeramika je téměř čirá, propouští tepelné záření z topeniště a umožňuje poutavý pohled na plameny při hoření. Na dně topeniště sporáku na dřevo je pevný litinový rošt a pod ním popelník.

Konstrukce sporáku je jednoplášťová nebo dvouplášťová. Dle konstrukce sporáku je do spalovacího prostoru přiváděn primární vzduch a sekundární vzduch (viz technický list). Primární vzduch se přivádí pod rošt. Sekundární vzduch je přiváděn do spalovacího prostoru. Sekundární vzduch slouží k regulaci výkonu sporáku. Sporáky na dřevo ABX jsou opláštěny lakovaným plechem. Lak použitý k nástřiku odolává vysokým teplotám. Horní deska u sporáků s označením „C“ je celistvá ze sklokeramiky a s označením „L“ z litiny.

Vyplňte alternativní text 

 

Uživatel se může rozhodnout zda připojí sporák do komína prostřednictvím horního nebo zadního vývodu (pokud to daný sporák umožňuje). Horní deska sporáku je osazena dvěma litinovými plotýnkami o průměru 210 mm, na kterých je možné v nádobách ohřívat (vařit) potraviny. V případě připojení sporáku do komína zadním kouřovodem je nutné horní kouřovod zaslepit litinovou plotýnkou a možné rovněž ji využít k vaření. V případě sporáku s troubou je možné v troubě ohřívat potraviny, případně péci či jinak tepelně upravovat potraviny v nádobách, za předpokladu plného výkonu sporáku.

Varianta sporáku LEVÝ/PRAVÝ se určuje podle vývodu kouřovodu z čelního pohledu.


Doplňkové parametry

Kategorie: Sporáky na tuhá paliva
Hmotnost: 20 kg
Výrobce: ABX
Externí přívod vzduchu: Ne
Jmenovitý výkon: 2-6 kW
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: Ø 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 823x790x476 mm
Rozsah výkonu: 2 - 6 kW
Spotřeba paliva: 1,4 kg/hod.
Typ paliva: Dřevo
Účinnost spalování: 71%
Váha: 125 kg
Vytápěný prostor: 40 - 120 m3
Vyústění odkouření: Zadní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: