ABX Devon Eco Krbová vložka s výměníkem

Kód: ABX-DEVON-ECO
Neohodnoceno
Značka: ABX
22 137 Kč 18 295,04 Kč bez DPH
Na dotaz

Krbové vložky ABX jsou vhodné k obestavění a vytápění středně velkých prostor. Vložky jsou konstruovány převážně pro spalování dřeva a ekobriket prohořívajícím systémem, který zaručuje výborné spalovací podmínky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krbové vložky společnosti ABX jsou určeny k přitápění a vytápění obytných a společenských místností. Krbové vložky společnosti ABX jsou určeny pro topení s občasným dohledem.

Místnost, ve které je krbová vložka instalována, musí mít zajištěn dostatečný přívod čerstvého vzduchu, například netěsnostmi oken a dveří. Není-li tomu tak, musí se do místnosti zajistit dostatečný přívod čerstvého vzduchu průřezem min. 2 dm2.

Většina krbových vložek má i variantu provedení s teplovodním výměníkem. Některé vložky je možno napojit na teplovzdušný rozvod.

Výhody krbové vložky ABX Devon 

  • Krbová vložka vhodná k obestavění
  • Splňuje ČSN EN 13229 včetně 201/2012 Sb.
  • Vzhledem k velkému výkonu vložky je určena pro vytápění velkých prostor
  • Vývod kouřovodu pouze zezadu

Nezapomeňte si ke krbové vložce vybrat nezbytný vysavač sazí a popela z naší naší nabídky Lavor Ashley,  krbové nářadí, koš na dřevo nebo čistič skla.

Konvekční vytápění

Krbové vložky jsou konstruovány pro spalování dřeva, dřevěných briket (ekobriket) a u některých typů i hnědouhelných briket prohořívajícím systémem, který zaručuje velice dobré spalovací podmínky.

Ohřevu vzduchu v místnosti je dosaženo převážně konvekčním teplem, částečně i teplem sálavým. Tímto systémem je možno i velmi chladné, dlouho nevytápěné místnosti velmi rychle vytopit

Princip konvekčního vytápění spočívá v tom, že vzduch z místnosti vstupuje do vložky nebo mezi vložku a obstavbu ve spodní části a při postupu vzhůru se ohřívá, dále pak proudí otvory, které se nacházejí v horní části vložky zpět do místnosti.

Sálavé teplo je získáváno z povrchových ploch krbové vložky. Největším zdrojem sálavého tepla je prosklený prostor dvířek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbové vložky s teplovodním výměníkem
Hmotnost: 180 kg
Výrobce: ABX
Externí přívod vzduchu: Ano
Jmenovitý výkon: 20 kW
Konstrukce: Ocel
Minimální tah komínu: 12 Pa
Průměr odkouření: 150 mm
Rozměry: (VxŠxH) 961x715x626 mm
Rozsah výkonu: 10 - 22 kW
Typ paliva: Dřevo (55 cm)
Účinnost spalování: 82%
Váha: 180 kg
Vodní obsah výměníku: 15,9 l
Výkon do prostoru: 10 kW
Výkon do výměníku: 10 kW
Vytápěný prostor: 200 - 440 m3
Vyústění odkouření: Zadní
Záruční doba: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: